Kurumsal

Yücelen Grubu,1962 yılında Hamdi Yücel Gürsoy tarafindan kuruldu. 1989 yılında kurduğu Yücel Turizm Şirketi ile turizm sektörüne girdi ve Muğla ilinin Akyaka beldesinde bölgenin ilk turistik otelini kurdu.Ülkede betonlaşmanın hızla yayıldığı dönemde, Ağa Han mimarlık ödülü sahibi ünlü mimar Nail Çakırhan ile  birlikte hem Yücelen oteli geleneksel mimariyle yarattılar,hem de Akyaka’nın bugünkü halini almasında büyük pay sahibi olacak birçok projeye imza attılar. 

Gürsoy aynı dönemde,kamu oyunun teşvikiyle kendisini siyasetin içerisinde buldu.1989 yılındaki yerel seçimlerde, Muğla merkezde belediye başkanı adayı olarak katıldığı seçimleri az farkla kaybettikten sonra,  ülkesine işadamı olarak hizmet etme kararı aldı.
 
Muğla üniversitesinin yeni açıldığı dönemde,öğrenci yurdu sorununun çözümüne katkı sağlamak için, 1993 yılında Muğla’nın ilk kız öğrenci yurdunu hizmete açtı.Daha sonraki dönemlerde, yurt ihtiyacının azalmasıyla birlikte bu tesisi otel işletmeciliğine çevirdi. 

Sağlık hizmetlerine ise 1996 yılında, Muğla’nın ilk özel hastanesini hizmete sunarak başladı.

 

1998 yılında, Bodrum ilçesindeki sağlık sorunlarının çözümüne katkı sağlamak için Bodrum özel Yücelen hastanesini hizmete sundu.Sonraki yıllarda bu hastaneyi Alman hastaneler gurubuna devretti.Sağlık yatırımlarına Muğla ve çevresinde devam eden Gürsoy, sırasıyla Muğla ve Ortaca da diyaliz merkezleri,Muğla merkezde tıp merkezi ve Ortaca ilçesinde özel Yücelen hastanesi ile sağlık sektörüne kalifiye eleman kazandırılması için Ula ilçesinde Özel Yücelen Anadolu Sağlık Meslek Lisesini 2012-2013 öğrenim yılında bölgemize  kazandırdı..

 

Yücelen şirketler grubu,özellikle son yıllarda markalaşma konusunda yapmış olduğu önemli yatırımların sonucu olarak,turizm ve sağlık alanlarında ki hizmetleri ile müşterilerine güven vermektedir.Bünyesinde başarılı işletmeleri bulunduran grubun, Akyaka beldesinde faaliyet gösteren Yücelen otelinin,dünyanın en iyi  7. aile  oteli olarak seçilmesi grubun, uluslar arası alanda ki başarısını da belgelemektedir.Ayrıca,bölgemizin lider sağlık kuruluşu olan Yücelen hastanelerinin yeni yatırım planları ile geniş kitlelere sağlık hizmeti sunması planlanmaktadır.

 

Gürsoy, aynı zamanda Muğla sosyal hayatında da önemli bir yere sahiptir.Uzun yıllar kulüp başkanı olarak Muğlaspor’a hizmet vermiş olup,Muğla’da Anadolu lisesinin kurulması sırasında da büyük katkılar sağlamıştır. Halen Muğla’da birçok dernek ve sivil toplum kuruluşuna üye olan Gürsoy’un Muğla iline birçok alanda katkıları ve destekleri devam etmektedir.

 

Bünyesinde yüzlerce kişi‘nin çalıştığı Yücelen şirketler grubunun yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdürmekte olan Gürsoy,evli ve iki çocuk babası olup çocukları ile beraber şirketlerinin yönetimini sürdürmektedir.

  
 
Copyright Yücelen Hotel ® 2011
Bu sitede kullanılan resim ve belgeler orijinal olup tüm hakları YÜCELEN HOTEL' e aittir. İzinsiz kullanılamaz.